Çikolatanın her zaman en iyi hediye olduğunu gösteren 10 neden

Çikolatanın her zaman en iyi hediye olduğunu gösteren 10 neden


Yeni iş kutlamasında, doğum gününde, sevgililer gününde, bayramlarda, yılbaşında, doğum hediyesi olarak, nikahlarda her özel anın bir çikolatası mutlaka var.
 

1-Çikolata herkesi gülümsetir.

Özenle hazırlanmış bir çikolata kutusu hem göze hem damağa hitap eder.  7’den 70’e herkesin gülümsemesine sebep olur.
 

2-Gelenekleri hatırlatır.

Özellikle bayram ziyaretlerinin olmazsa olmazıdır çikolata ikramı. Nerede o eski bayramlar derken, yediğiniz o çikolataları hesaba katmıyor olamazsınız:)
 

3-Birlikte paylaşılan anları unutulmaz kılar.

Türk kahvesinin vazgeçilmez eşlikçisi çikolatalar, aynı zamanda hoş sohbetlerin damakta kalan o enfes tadı.  Eh bir kahvenin kırk yıl hatırı varsa, çikolata ile ikram edilen bir kahvenin hatrını varın siz düşünün:)
 

4-Çikolata sağlıktır.

Şekerleme, lokum, şerbetli tatlılar, pastalar yerine çikolata her zaman iyi bir alternatiftir. Şekersiz, glutensiz, vegan gibi seçenekler ile yüksek kakao oranına sahip çikolata aynı zamanda bir süper besindir.
 

5-Çikolata aşktır.

Çikolata yemenin vücudumuzda ilk aşık olduğumuzda yaşadığımız etkileri yarattığını biliyor muydunuz? Eh ruh eşini bulmak zor olabilir ama herkese göre bir çikolata mutlaka var:)
 

6- Çikolata ayrılık acısına iyi gelir.

Yalnızca iyi zamanlarda değil kötü zamanlarda da çikolataya sarılmamızın bir sebebi var. Çikolata mutluluk hormonu salgılatır. Ve bilinenin aksine bu mutluluk şekerden değil kakaodan gelir.
 

7- Her şeyin çikolatalısı daha güzel.

Çikolatalı pastalar, dondurmalar, wafflelar kurabiyeler ve daha niceleri. Çikolata tüm sevdiğimiz lezzetlerin bir parçası.
 

8- Kahvaltıların mutlu sonu.

Kalabalık kahvaltı sofralarının olmazsa olmazı sürülebilir çikolataları unutmuş olamazsınız. Kahvaltının mutluluk ile bir ilgisi olmasının sebebi Çikolatalı Fındık kremaları:)
 

9- Çikolata hafızayı güçlendirir. 

Araştırmalar haftada en az bir defa çikolata yiyen insanların bilişsel olarak daha iyi bir performans sergileme eğiliminde olduklarını gösteriyor.
 

10- Çikolata afrodizyaktır.

Çikolata doğal bir afrodizyaktır. Cinsel isteği artıran yiyecekler arasında ilk sıralarda çikolata bulunuyor. 

 

© 2020 Aroha Çikolata
Superisi Tarım Hayvancılık ve Gıda Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti.
HORECA - Profesyonel kullanım için hazırlanmış ürünler için iletişime geçiniz

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.